Malezya'dan kaçırılan Alaaddin Duman'a yapılan işkenceleri anlattı

Malezya'dan kaçırılan Alaaddin Duman'a yönelik polisin uyguladığı işkenceleri koğuş arkadaşı anlattı.
Türkiye'nin yurtdışından kaçırdığı adamlara işkenceler uygulandığı ortaya çıktı. Malezya'dan 13 Ekim 2016'da kaçırılan Alaaddin Duman'ın yaşadığı işkenceleri koğuş arkadaşı anlattı. 


13 Ekim 2016'da  Aladdin Duman ve Tamer Tıbık Malezya'da gündüz vakti kaçırılıp Türkiye'ye getirilmişti. 

Hizmet gönüllüsü 2 isme Türkiye'de işkence yapılmıştı. Kendisinin isimsiz bir ihbarla ihraç edilip tutuklandığını ifade eden  A.T, Alaaddin Duman'ın 20 gün gözaltında tutulduktan sonra kendilerinin kaldığı koğuşa getirildiğini, gözlatında çok büyük işkenceler gördüğünü ve kendilerini görünce sarıldığını söyledi.

A.T, işkencelere ilişkin şunları söyledi;

Malezya polisi, Alaaddin Duman'ı kaçırdıktan sonra ormanlık alanda bir eve götürülüyor. Kaldığı yerde 3 gün boyunca yemek verilmemiş. Elleri, ayakları ve kafası zincire  bağlı bir şekilde 3 boyunca bekletiyor. 

Kaçak bir şekilde Türk uçağına veriliyor. Türkiye'ye getirdiklerinde kafasına çuval geçirilip, tabancanın dipçiği ile vuruluyor, Elleri plastik kelepçe ile bağlanıyor. Ankara Terör Mücadelede oluyor bu olaylar. Birkaç tane polis önce tekmelemişler. Sonra üstüne çıkıp tepinmişler.

Polisler "Seni burda öldürürüz, kimsenin haberi olmaz. Malezya'da öldü deyip geçeriz" demişler.

İşkenceci polisler Alaaddin beye "senin darbe ile ilişkin var. Bunu kabul edeceksin. Sana bir kağıt vereceğiz altına imza atacaksın" demişler. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ