KHK ile işten atıldı, tutuklandı, ailesini kaybetti, tahliye edildi

Kendisini ziyarete gelen eşi ve ailesi kaza geçirdi, aynı aileden 4 kişi vefat etmişti...
Giresun’un Keşap ilçesi Gönüllü Köyü’nün Facebook hesabı 2018 Ocak ayı sonlarına doğru paylaştığı ‘durum bilgisi’nde kendisini ‘üşümüş hissediyor’a çeviriyor ve fırtına uyarısı yapıyordu. Oysa yaklaşık bir ay sonra 28 Şubat’ta sonraki paylaşımda ise bütün köy durumunu ‘üzgün’ olarak değiştirdi.

Derme çatma köy evinin bahçesinde yağmur sonrası sisli bir havada, tabanına basılmış beyaz ayakkabılarıyla ve cep telefonuyla konuşan fotoğraf eşliğinde Harun Aydın’ın vefat haberi verdi. Köyün İbrahim Amca’sı Gönüllü Köşü’nden İbrahim Aydın Hoca’nın babasıydı.

Ajansların geçtiği acı haber köye de ulaşmıştı:


“Erzurum’un Aşkale ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden biri çocuk 4 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.
Kaza bugün saat 19.40 sıralarında Erzurum-Aşkale yolunun Küçükgeçit mevkiinde meydana geldi. Erzurum’dan Giresun’a giden İbrahim Aydın (54) yönetimindeki 28 AH 195 plakalı hafif ticari araç, yol çalışması nedeniyle tek şeritten verilen yolda, karşı yönden gelen, canlı hayvan yüklü 16 CTS 03 plakalı kamyon ile çarpıştı.

Kazada, otomobil sürücüsü İbrahim Aydın (54), annesi Ayşe Aydın (72), eşi Gülyeter Aydın (49) ve oğlu Muhammed Aydın (8) olay yerinde hayatını kaybetti, yeni evlenen 23 yaşındaki kızı Kevser Aydın Kara (23) ise ağır yaralandı. Ağır yaralı Kara, olay yerine gelen ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 


Kaza sebebiyle olay yerine çok sayıda polis, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Ölen 4 kişinin cesedi Aşkale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Aydın ailesinin, Erzurum’da cezaevinde tutuklu olan bir yakınlarını ziyaret ettikten sonra memleketi Giresun’a dönmek üzere yola çıktıkları belirtildi.”

SIRADAN KAZA SIRA DIŞI TRAJEDİ

Haberlere sıradan bir kaza olarak geçen olayda aile KHK ile mesleğinden ihraç edilen ve Erzurum’da tutuklu olan damatlarını ziyaretten dönüyordu. Kazada 23 yaşındaki kızları Kevser Aydın Kara da ağır yaralanmıştı.
Aydın ailesinin 4 ferdinin cenazeleri Giresun’un Keşap ilçesi Gönüllü köyünde toprağa verildi.
Köyün sosyal medya hesabının ‘ağlayan yüz’ emojisiyle paylaştığı mesajda baş sağlığı dileniyor, sabır tavsiye ediliyordu.ÇEKTİKLERİ SSELFİE SON FOTOĞRAFLARI OLDU 

Erzurum’da cezaevinde tutuklu olan KHK mağduru damatlarını ziyaret ettikten sonra memleketi Giresun’a dönmek üzere yola çıkan Aydın ailesinin yolculuk sırasında Erzurum’da bir restoranda yemek yedikleri ve yemek öncesinde Kevser Aydın Kara’nın cep telefonu ile ailesiyle birlikte yaptığı selfie çekimi son fotoğrafları oldu. Selfie fotoğrafı üzerindeki iki kalp işareti dikkat çekiyordu.
Günler sonra damat Kara’nın kabirlerin başındaki çaresizliği ise bu dönemin fotoğrafı olarak hafızalardaki yerini aldı.

kronos
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ