Esas AKP kendini güncellemeli; Yolsuzluk ve israf almış başını gidiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'islam güncellenmeli' sözlerine yanıt verdi.
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'İslam'ın güncellenmesi' sözlerine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yanıt verdi. İslam'ın yolsuzluğu ve israfı yasakladığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Türkiye’de güncellenmesi gereken şey varsa AK Parti’nin bizatihi kendisidir. İslam yolsuzluğu, israfı yasaklar. Bugün her ikisi de almış başını gidiyor. Bunun güncellenmesi lazım.” şeklinde konuştu. 

Erdoğan, son dönemde kamuoyunda tepkilere neden olan fetvaları veren ‘hocalar’a tepki göstererek, “İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar” demişti.

Cumhurbaşkanı daha sonra sözlerini şöyle ‘açmıştı’: “Zamanın değişmesiyle ahkamın da değişeceği inkar edilemez.”


Hürriyet’in haberine göre, bir basın toplantısı düzenleyen Karamollaoğlu sözlerine şöyle başladı: “Bunca problem arasında işi gücü bırakıp bir de güncelleme işine girdiler. Türkiye’de güncellenmesi gereken şey varsa AK Parti’nin bizatihi kendisidir. İslam adil olmayı emreder; ama bugün adalet yok. Bunun güncellenmesi lazım. İslam işi ehline vermeyi ve liyakati emreder. Bugün adam kayırma ve iltimas var. Bunun güncellenmesi lazım. İslam yolsuzluğu, israfı yasaklar. Bugün her ikisi de almış başını gidiyor. Bunun güncellenmesi lazım.”

“Siyaseti bir savaş gibi görenler, ülkeye huzur ve refah değil kaos ve kargaşa getirecekler. Lütfen demokratik bir yarışı savaşa dönüştürmeyelim” sözleriyle ‘ittifak kanunu’na gönderme yapan SP lideri sözlerini şöyle bitirdi: “Bir şeyin başına milli eklemekle milli olunmaz. Sonuçta Milli Piyango’nun başında da milli var. İlkelerimiz belli, çalmayacak, saldırmayacak, kanmayacak, kandırmayacak, yolsuzluk ve israfı önleyecek, adaleti tesis edecek, kucaklayıcı olacak.”


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ