CHP'li Tanrıkulu, Süleyman Soylu'ya sordu: Enver Kılıç nerede?

CHP İstanbul Milletvekili ve insan hakları savunucusu Sezgin Tanrıkulu 30 Eylül 2017'de Kazakistan'da kaçırılan Enver Kılıç'ın nerede olduğunu sordu.
CHP'li Sezgin Tanrıkulu sosyal medya hesabından yayınladığı canlı yayında gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi.

İşkence iddialarının ayyuka çıktığı MİT'in yurtiçi ve yurtdışından adam kaçırdığı bir dönemde Enver Kılıç ve Zabit Kişi 30 Eylül 2017'de Kazakistan'da kaçırılmıştı.

Uzun süredir haber alınamayan iki isimden Zabit Kişi 5 Şubat'ta Kandıra Cezaevine konulduğu öğrenildi. Duruşması 2 Nisan'da yapılacak.


CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e 30 Eylül'den bu yana haber alınamayan Enver Kılıç'ın nerede olduğunu sordu.

2 ismin MİT'e teslim edildiğini belirten Tanrıkulu " Buradan hükümete soruyorum, İçişleri Bakanı'na soruyorum, Adalet Bakanı'na soruyorum Enver Kılıç nerede? ve Zabit Kişi neden 125 gün gözaltında tutuldu? O süre içinde nerdeydi, nasıl sorgulandı ve kendine ne yapıldı. Buradan soruyorum yarın da yazılı soru önergesini Meclis Başkanlığı'na vereceğim. Bunların cevabından hükümet sorumludur. Gözaltında işkenceden ve zorla kaçırılma vakalarından da bu hükümet sorumludur. " dedi.

İşte Tanrıkulu'nun o açıklamaları...
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ