Bu cezaevinde gökyüzüne bakmak da yasak

Mersin Tarsus Kadın Cezaevi'nde Hizmet tutuklularına görülmemiş yasaklar..
Mersin Tarsus Kadın Cezaevi'nde insan haklarına aykırı gelişmeler her geçen gün artıyor. Kadınlara çocuklarının gönderdiği üzerine resim çizilmiş mektuplar yasaklanırken, son olarak gökyüzünü görebildikleri ve temiz hava alabildikleri tek yer olan avlunun üstü de brandalarla kapatıldı. 

Mersin Tarsus Kadın Cezaevi'nde 25 kişilik koğuşta 53 kişi tutuluyor. Koğuşta uyku nöbetleşe yapılırken, tüm mahkumların ayağa kalkmaları halinde yürümelerinin bile zor olduğu belirtiliyor. 

BEBEKLER DE VAR. 

Temiz hava ve hijyen şartlarının mümkün olmadığı 53 kişilik daracık koğuşta, bebeklerin de bulunduğu belirtiliyor. 

İnsanlık dışı şartlarda yaşamak durumunda bırakılan tutuklulara, Cezaevi yönetiminin de her gün taciz gibi arama yaptığı ve tüm koğuşun altını üstüne getirdiği belirtiliyor. 

RESİMLİ MEKTUPLARA YASAK
Çoğu anne olan tutuklulara getirilen son yasak ise çocukları tarafından gönderilen mektuplara çizilen resimler oldu. Cezaevi yönetimi süslenmiş kağıtlar ya da üzerine resim çizilmiş mektupları teslim etmemeye başladı. 

AVLUYA BRANDA ÇEKİLDİ
Sadece havalandırma saatinde çıkabildikleri avluda temiz havayla buluşabilen ve gök yüzünü görebilen kadınlara Cezaevi yönetimi yeni bir yasak daha getirdi. Avlunun üstü yönetimin emriyle brandayla kapatıldı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ