Anne-babası kazada ölen tutuklu Nurşen Kılınç’a yaralı oğlunu görme izni yok

Tutuklu Nurşen Kılınç'ı görmek için Perşembe günü Amasya'dan ziyarete gelen ailesi yolda kaza geçirdi.
Anne ve babası hayatını kaybetti, 10 yaşındaki oğlu ise ağır yaralı olarak yoğun bakım servisine alındı. Anne Kılınç'a yaralı oğlunu görmesine izin  verilmiyor.

Denizli T Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan Nurşen Kılınç’a kendisini ziyarete gelirken yaralanan oğlunu görmesine izin verilmediği öğrenildi. Tutuklu Nurşen Kılınç’ı Perşembe günü Amasya’dan ziyarete gelen ailesi yolda kaza geçirdi. Kazada Kılınç’ın anne ve babası hayatını kaybetti, 10 yaşındaki oğlu ise ağır yaralı olarak yoğun bakım servisine alındı.

Yaralı oğlunu görmesine izin verilmeyen ve sakinleştirici iğnelerle ayakta durabilen Nurşen Kılınç’ın durumu ile ilgili HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları aktivisti Ömer Faruk Gergerlioğlu Adalet Bakanlığı’nı duyarlı olmaya çağırdı.


Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Denizli T tipi cezaevinde Nurşen Kılınç isminde tutuklunun Perşembe günü Amasya’dan ziyaretine gelen ailesi trafik kazası geçirmiş, anne, babası vefat etmis. 10 yaşlarında oğlu var, yoğun bakımdaymış. Annenin çocuğu ziyaretine izin ver @adalet_bakanlik” ifadelerini kullanarak, “Uzak cezaevi cezası bitsin” çağrısını yinelediÖnceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ