​AKP iktidarının, doğumhane kapısındaki utanç nöbeti!

Yeni anne en mutlu gününde, kapısında polis beklediği için büyük hüzün yaşıyor.
Türkiye’de 15 Temmuz darbe senaryosundan sonra hızlanan hukuksuz operasyonlar doğumhane kapılarına kadar indi. Doğum yapan birçok anne daha çocuğuna sarılamadan gözaltına alınıyor. Bu kez doğumhanede gözaltına alınmanın adresi Kahramanmaraş oldu.

AKP iktidarının doğumhane kapısında gözaltı uygulaması devam ediyor. İnsan haklarına aykırı uygulamaya her gün yeni bir şehirde yeni bir anne maruz kalıyor. Özellikle Hizmet Hareketi'ne yönelik cadı avı kapsamında bugün Şerife Gözükara hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözükara'nın doğum için Kahramanmaraş Hayat Hastanesi'ne geldiğini öğrenen polis kapıda nöbete başladı. 

Şerife Gözükara, sabah saatlerinde ilk bebeğini dünyaya getirirken polisin doğumhane nöbeti devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, Gözükara, 7 yıl sonra ilk bebeklerini dünyaya getirmiş oldu. En mutlu günlerinde olması gereken Gözükara, kapısında polis beklediğinden dolayı büyük hüzün yaşıyor. 


İnsan hakları savuncusu CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu sosyal medya hesabından "Şerife Gözükara'nın doğumdan önce ve doğumdan sonra gözaltına alınması için kapısında polis memuru bekliyor. Bu hukuk dışı ve gayri insani uygulamaları durdurun." diye yazdı.

Türkiye’de OHAL döneminde 668 bebek ve 17 bin kadın hukuksuz yere cezaevlerine atıldı. Temmuz 2017 itibariyle cezaevlerinde annesinin yanında kalan 0-6 yaş grubu çocuk sayısının 668 olduğunu aktaran CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, cezaevlerindeki çocukları Meclis gündemine taşımıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ