Aile Bakanı'nın hapisteki bebeklere duyarsız kalmasına tepki yağdı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya cezaevlerindeki 600’den fazla bebeğe duyarsızlığından dolayı tepkiler yağdı. Yeni yılda doğan bebeklerini ziyaret eden Bakan'a sosyal medyada tepkiler yağdı..
Sosyal medya kullanıcıları Kaya’ya ‘cezaevlerindeki bebekleri’ hatırlatan mesajlar attı.Yeni yılın ilk bebeklerini ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya cezaevlerindeki 600’den fazla bebek hatırlatılarak takındığı duyarsız tutum nedeniyle tepki yağdı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, İstanbul’da dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 22 yaşındaki Hatice Akçakıl, yeni yılın ilk dakikalarında 3 kilo 20 gram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Hatice ve eşi Ali Kemal Akçakıl ile “Yüsra Zeyneb” adı verilen bebeği, hastanede ziyaret etti. Aileye katılan yeni bireyin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmesini dileyen Kaya, kucağına aldığı Yüsra Zeyneb bebeğe altın hediye etti.” 

Aynı ilgiyi o bebeklere de gösterin

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki bebek ziyaretinin basında yer alması nedeniyle birçok isim Kaya’ya sosyal medya üzerinden mesajlar gönderdi. Genel Yayın Yönetmenimiz Kazım Güleçyüz, “Yeni yılın ilk bebeğine “hoş geldin” deyip hayırlı ömürler diler ve anne babasını tebrik ederken, dünyamızın bu yeni minik misafiri üzerinden magazin haberleriyle “şirinlik” yapanlara “Aynı ilgiyi cezaevlerindeki 600’den fazla bebeğimize de gösterseniz nasıl olur?” diyoruz...” şeklinde bir twit atarak tepkisini dile getirdi. 

  Bebekler masumdur

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafın altına “Betül Hanım yüzlerce bebek doğuyor hapishanelerde. Sizde biliyorsunuzki masum ve mazlumlar. Onları niye ziyaret etmiyorsunuz? Onlarda sizin gibi türbanlı bacılarınız değilmi? Vicdanınız rahatmı? Kim olursa olsun kadın ve bebekler masumdur .”, “Sn Bakan, bu masum bebek içeri tıktığınız veya tıkılırken tıkındığız için gıkınızı çıkartmadığınız 700 masum bebeğe benziyor mu? Rabbim onu aynı akıbetten korusun! Bebekler masumdur...”, şeklinde onlarca mesaj yazıldı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ