133 gün kayıp olan Ümit Horzum'un gözaltı süresi 14 güne uzatıldı

Ankara'da kaçırıldıktan 133 gün sonra polise teslim edilen Ümit Horzum, 7 gün gözaltı süresi uzatılarak 7 gün daha ek gözaltı süresi verildi.
Kaçırıldıktan 133 gün sonra polise teslim edilen Ümit Horzum, zor günler geçiriyor. Kaçırıldığı süre zarfında işkence gören Horzum, 7 gündür emniyette gözaltında tutuluyor. Ümit Horzum'la ilgili @magduriyetlertr bilgiler paylaştı. 
Ümit Horzum'la ilgili atılan tweetler şöyle:

1-Ümit Horzum 7 günlük gözaltı süresi dolmasına rağmen dün adliyeye esrarengiz bir şekilde sevk edilmedi. 133 gün illegal, 7 gün de sözde legal süre yetmedi ve 7 gün ek gözaltı süresi verildi.


2- Ümit Horzum'a 133 gün boyunca yapılan işkence ve kötü muamele yetmedi, bir de 14 gün boyunca nezarethanede tutulacak. Bu açık bir hak ihlalidir ve bunu yapan görevliler suç işlemektedirler.

3-Görevli savcı Ümit Horzum'u hürriyetinden 14 gün boyunca yoksun bırakmak için çaba sarfederken, onu kaçıranları(!) bulması için de aynı çabayı göstermesini bekliyoruz.

4- Ümit Horzum 133 gün boyunca hem fiziki hem de psikolojik işkenceye maruz kaldı. 14 gün boyunca da emniyette nezarethanede kaldı. Toplamda 147 gün boyunca kapali alanda hapsedildi. Bu şartlar altında nasıl sağlıklı bir soruşturma yürütülecek?

5-Ümit Horzum'a 133 gün boyunca yapılan işkecenin izleri hala duruyor. Bu iddiayla ilgili ne bir savcılıktan ne de herhangi bir emniyet biriminden bir açıklama yapılmış değil. Yetkililerin susması yapılan hukuksuzluğun gerçek olduğunu ortaya koymaktadır 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ