12 tutuklu Silivri Cezaevi'nden darp edilerek nakledilmiş!

‘Uykunun içindeydim anne. Bir anda darp edilerek götürüldük"
Tutuklu Murat Can Arslan’ın annesi Sakine Arslan, cuma günü Kırıkkale Cezaevi’nde oğluyla yaptığı görüşmeyi Cumhuriyet Gazetesi’ne şöyle anlattı:

‘DARP EDİLEREK GÖTÜRÜLDÜK’

“Perşembe günü Silivri Cezaevi’ne gittim. Çocuk yok, gitti dediler. Bizlere hiçbir haber verilmedi. Cuma günü Kırıkkale’ye gittim, oğlum ile görüştüm. Salı günü akşam götürülmüşler. Oğlum, ‘Uykunun içindeydim anne. Bir anda darp edilerek götürüldük. Kıyafetlerimi dahi vermediler. Üzerimde atletle buraya getirildim’ dedi. Kıyafet götürdüm. Ancak memur yok denilerek pazartesi teslim edileceği söylendi. Çocuk tir tir titriyordu. Kış günü. Kıyafetle içeride biz üşüdük. Oğlum altında pantolon, üzerinde atletle geldi. Sadece kapşonlu bir giysi vardı. Fermuarı açtı, anne bak sadece atlet var dedi. Görevlilere en azından bir kazak çıkarın verin dedim. Gardiyanlar, memurumuz yok veremeyiz dediler.”


‘ÇIPLAK ARAMA NEDİR?’

Oğlunun anlattığına göre Kırıkkale Cezaevi’ne girerken çıplak arama yapılmak istendiğini ifade eden anne, “Karşı çıkmışlar. Saldırı olmuş. Çocuğumda darp izleri var. Boğazında kollarında morarma, tırnak izleri var. Sonuçta cezaevinden cezaevine götürüyorsun. Çıplak arama neden, bu eziyet nedendir? Saldırıdan sonra çocuklar hemen hastaneye götürülmemiş. Birkaç gün sonra izler azaldıktan sonra muayene etmişler.” Oğlunun 8 Aralık’ta gözaltına alındığını, 18 Aralık’ta tutuklandığını belirten anne Arslan, “Eğitim hakkı elinden alındı. Sadece gizli tanık ifadesi gerekçe gösterilerek tutuklandı. Bize bilgi vermiyorlar” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ