Yunanistan’a geçmeye çalışan anne baba tutuklandı, 4 çocuk ortada kaldı

İzmir’de sürat teknesiyle yurtdışına kaçacakları iddiasıyla yakalanıp tutuklanan Arif ve Sibel Gedik çifti tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Çiftin 3,5 yaşındaki ikiz kızları ile 12 ve 13 yaşlarındaki ağabeyleri ise kimsesiz kaldı. Onlara bakan yaşlı babaanne ve dede ise korona hastası.

İzmir’de sürat teknesiyle yurtdışına kaçacakları iddiasıyla yakalanıp tutuklanan Arif ve Sibel Gedik çifti tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çiftin 3,5 yaşındaki ikiz kızları ile 12 ve 13 yaşlarındaki ağabeyleri ise kimsesiz kaldı. Onlara bakan yaşlı babaanne ve dede ise korona hastası.


16 Eylül’de basına da yansıyan haberlere göre, İzmir’den yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalıştıkları iddiasıyla 5’i çocuk 18 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 18 kişinin arasında bulunan Arif ve Sibel Gedik çiftinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği, çocuklarının ise kimsesiz kaldığı öğrenildi. Ailenin yakınlarından Kronos’a verdiği bilgiye göre, çocukların yanına verildiği yaşlı babaanne ve dedenin ise korona hastası olduğu ortaya çıktı.

AYNI KHK’YLA İHRAÇ EDİLDİLER

İkisi de Acil Tıbbi Teknisyen olarak çalışan Arif ve Sibel Gedik çifti aynı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edildi. Arif Gedik, ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla 16 ay kadar hapis yattı, daha sonra ise serbest bırakıldı. Sibel Gedik de yine ‘örgüt üyeliğinden’ yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çocuklarıyla birlikte İzmir’deyken yakalanarak gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan çiftten Sibel Gedik Şakran Cezaevi’ne gönderilirken, eşi Arif Gedik ise İzmir 2 Nolu F Tipi Cezaevi’ne konuldu.


Yunanistan’a kaçak yollarla geçmeye çalıştıkları suçlamasıyla 18 kişi gözaltına alınmıştı.

“ANNEYİ BIRAKIN, ÖKSÜZLÜK ÇOK ZOR”

Konuyu sosyal medya hesabında dile getiren HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “İkisi 3.5 yaşında ikiz, 4 küçük çocuğu var bu annenin. Eşi de tutuklandı. Çocuklar ortada kaldı. Yaşlı anneanne ve dede Corona hastası, çocuklar ortada kaldı. Anne Sibel Gedik’i bırakın, insaf! Yetim, öksüzlük çok zor!” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ