Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar, Tayyip Erdoğan’ı mutlu etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ın açıklamalarına tepki gösteren Sözcü yazarları Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar’ın destek mesajlarına cevap verdi. “Bundan çok mutlu olurum, bu, milli birlik durumudur” dedi.
Yılmaz Özdil, Suriye harekatının ardından Twitter hesabından, “Başka Türkiye yok. Dik dur eğilme, yanındayız, Ecevit gibi dirayetli ol, canımı ye” demişti. Uğur Dündar ise,  “Hepimiz devletin ve TSK’nın yanındayız” mesajı paylaşmıştı.


Sırbistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sözcü yazarları Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve CHP’li Muharrem İnce’nin, Barış Pınarı Harekatı’na destek tweetleriyle ilgili soruya yanıt verdi.

“BUNDAN ÇOK MUTLU OLURUM”

Erdoğan “Bundan çok mutlu olurum. Bu milli birlik durumudur. Bu ülkenin 82 milyonu böyle zamanda birlik olmayacak da ne zaman olacak? 82 milyondan kendini tecrit edecek, olsa olsa terör örgütleri olur. Siyasette de terör örgütlerine sırtını dayayanlar bu işin dışında olur” dedi.DİK DUR EĞİLME, YANINDAYIZ


Yazılarında Erdoğan’a yönelik sert eleştirilerde bulunan Özdil ve Dündar, Barış Pınarı Harekatı hakkında Trump’tan ve ABD’li diğer bazı isimlerin açıklamaları sonrası Erdoğan’ı destekleyen mesajlar paylaştılar. Yılmaz Özdil attığı tweette “Başka Türkiye yok… Dik dur, eğilme, yanındayız, Ecevit gibi dirayetli ol, canımı ye” ifadesini kullanırken, Uğur Dündar ise, Trump’ın tweetlerine işaret ederek “Bu tweet sağlıklı kafa yapısının ürünü olamaz. Türkiye’yi alenen tehdit eden bu adama gereken yanıtın en kısa sürede ve gereken sertlikte verileceğini düşünüyorum.. Hepimiz T.C. yönetiminin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanındayız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Başka Türkiye yok!” mesajını paylaşmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ