Valilikten öğrencinin başını kesen aşçıya ilişkin açıklama

Antalya Valiliği, Antalya İlim ve Kültür Derneği'ne ait yurdun aşçısı İhsan Güney’in üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’un başını satırla kesmesine ilişkin açıklama yaptı.


Açıklamada, Tuğrul'u öldüren Güney'in psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğu ancak rutin kontrollere gitmediği belirtildi.

Antalya Valiliği, Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim Derneği) ait özel yurtta kalan üniversite öğrencisini öldüren aşçının çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz’dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u öldüren 38 yaşındaki İhsan Güney’in, 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.


DAHA ÖNCE BİRÇOK TANI KONDUĞU HALDE İŞE ALINMIŞ

Güney’e, 17 Mart 2020’de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “27 Kasım 2020’de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konulduğu, 2 Mart 2020’de hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konulduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021’den sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir.”

“DECCAL’İ VURDUM!” DİYE BAĞIRMIŞTI

Kepez ilçesi Kültür Mahallesi’ndeki erkek öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney, 7 Aralık’ta Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u, henüz bilinmeyen nedenle yurdun yemekhanesinde öldürmüş, şüpheli olay yerinde gözaltına alınmıştı. Aşçı İhsan Güney, kestiği başı, Tuğrul’un göğsünün üzerine koyup “Deccal’i vurdum!” diye bağırmıştı. Güney, satırı da gencin göğsünün üzerine bırakmıştı. Olayla ilgili ‘gizlilik ve yayın yasağı’ kararı verilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ