Ünlü İşadamları Bankasya'ya para yatırdıkları gerekçesiyle tutuklandı

İstanbul'da Hizmet Hareketi'ne ilişkin yürütülen cadı avı operasyonlarında gözaltına alınan 7 kişi arasında yer alan Ünlü iş adamı Zekeriya Mete ve Alpaslan Arduç tutuklandı.
14 Şubat'taki Hizmet Hareketi'ne yönelik cadı avı operasyonlarında gözaltına alınan iş adamı Zekeriya Mete ve Alpaslan Arduç tutuklandı. Zekeriya Mete ile birlikte gözaltına alınan Birlik Başkan Yardımcıları Kazım Taycı ile Sübet Çiçek ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

İstanbul Polisi, 14 Şubat’ta bir tarım birliği üzerinden Bank Asya’ya 7 milyon 400 bin lira aktarılmasıyla ilgili geçtiğimiz düzenlenen operasyonla gözaltına alınan işadamı Zekeriya Mete’nin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan iş adamlarından İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracat Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç; sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı. Zekeriya Mete ile birlikte gözaltına alınan Birlik Başkan Yardımcıları Kazım Taycı ile Sübet Çiçek ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.


Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Elvan Gıda’nın patronu Hidayet Kadiroğlu’na ise henüz ulaşılamadığı bildirildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ