Tuvalet cezasını böyle savundu: Dış güçler, komünizm, kapitalizm!

Belediye şoförüne verdiği ‘tuvalet önünde oturma cezası’ ile gündeme gelen ve görevinden istifa etmek zorunda kalan Veysel İpekçi, kendini ‘dış güçler, komünizm, kapitalizm ve kooperatif’lerle savundu.


İpekçi, Güngören’de, komünizme ve kapitalizme alternatif bir ekonomik sistem geliştirdiği için ‘dış güçlerin’ hedefi olduğunu söyledi! İpekçi’nin tam olarak ne demek istediği anlaşılamadı!

Güngören Belediyesi’nin şoförü E.T.’ye yönelik insanlık dışı muamelenin ardından görevinden istifa etmek zorunda kalan ve bizzat Erdoğan tarafından parti içinde ‘kaleminin kırılması’ istenen Veysel İpekçi, kendi çektiği videosu ile kendini savunmaya çalıştı.


Sosyal medyada linç edildiğini anlatan İpekçi, olaydan bir gün önce şoför E.T.’nin başkanı karşılarken ayağa kalkmadığını, bunun üzerine kendisinin bir sandalyeye oturmasını ve amirleri geldiğinde ayağa kalkması talimatını verdiğini kabul etti. Ancak basına sızdırılmasına tepki gösterdi.
 
‘BASİT BİR OLAY BÜYÜTÜLDÜ!’

“Güngören içindeki basit bir olayın, başkan yardımcısının aldığı bir kararın bu kadar büyüyeceğini aslında düşünmedim.” diyen İpekçi, Güngören’de başkan Bünyamin Demir’le birlikte “komünizme ve kapitalizme alternatif bir ekonomik sistemi hayata geçirecekleri dönemde” ‘operasyon’ diye tanımladığı bu olayın gerçekleştirildiğini söyledi: “Bu konu basit bir otur-kalk meselesi değildir. Bugün dünyada mevcut olan sistemin alternatifi bir ekonomik, sosyolojik, hukuksal bir sistemin mevcut sistem içinde hukuk zemin içinde denemelerini yaparak, AK Parti’nin birleştiren yapısına güvenerek ve dayanarak buraya geldik. Genel olarak söylemek istediğim şudur ki kapitalizm, komünizm, bizim getirmiş olduğumuz kooperatiflerle beraber halkın ortak edilerek, ortaklık modeli… Halka anlatılması modelini geliştirmek için geldik. Aynı şekilde bizler bugün bir teoride olan bugün kooperatifte uyguladığımız sistemi Güngören Belediyesi’nde gündeme getireceğimiz bir zamanda bu olay gündeme getirildi. Ve anlamsız bir şekilde tüm Türkiye’ye yayıldı.”

“TALİMATIMIN ARKASINDAYIM”

“Ben amir olarak verdiğim talimatın arkasındayım. Hata yapmış olabilirim ama hatamın bütün kamuyouna yansıtılmasını benim vicdansız birisi olduğuma dair iddaları kamuoyunun vicdanını bırakıyorum.”

“ELHAMDÜLİLLAH İMAM HATİPLİYİM, AK PARTİ’DEN DE İSTİFA ETMEYECEĞİM”

“İmam-hatipli olduğum söyleniyor. Elhamdülillah imam hatip mezunuyum. Olayın aydınlatılması için ilk gün istifa ettim. Karar milletimizindir. Hakkımda çıkan her türlü karara saygılıyım.Ak Parti’den de istifa etmeyi düşünmüyorum. İnsana sadakat yaraşır görse de ikrah, doğruların yardımcısıdır Hz. Allah.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ