Tutuklu annenin doğurduğu bebeği aldılar

6 aydır tutuklu anneye bebeğini kucağına almayı bile çok gördüler.
Hizmet Hareketine yönelik kitlesel temizlik gün geçtikçe acımasızlaşıyor. Anne karnında zulmü yaşamaya başlayan bebekler gözlerini dünyaya esir olarak açıyor.

Bu acılardan birisi de bugünlerde İzmir’de yaşanıyor. Ardahan’da özel bir dershanede öğretmenlik yapmarken dershanenin kapanması üzerine işsiz kalan Özlem Meci 3 Kasım 2016 günü “terör örgütüne üye olmak ve darbe girişiminde bulunmak” suçlamaları ile tutuklanarak İzmir Aliağa Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. O tarihten beri tutuklu olan Özlem Öğretmen tutuklandığında 6 aylık hamileydi.

DOĞURDUĞU BEBEĞİ KUCAĞINA VERMEDİLER

Hamileliğini gerekçe göstererek yapmış olduğu tüm tutukluluk itirazları reddedildi. Zorluklara, cezaevinin ağır şartlarına ve sıkıntılarına rağmen bir anne adayı için en büyük gün olan doğum tarihi geldi. Yaşadığı tüm zorlukları bebeğini kucağına alıp ona sarılarak unutmayı düşünüyordu belki de Özlem Öğretmen. Ancak bu bile çok görüldü kendisine.

Özlem Öğretmen 15 Şubat 2017 günü Aliağa Hastanesi’nde yavrusunu dünyaya getirdi ancak yavrusunu kucağına almasına dahi izin verilmeden bebek Menemen Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Özlem öğretmenin yanına savcılık izni gerektiği gerekçesiyle kimse alınmadığı gibi ailesine de doğumdan 1 gün sonra ancak haber verildi.

Hastanelerdeki mahkum koğuşu prosedürleri nedeniyle uygulamanın yapıldığı belirtiliyor. 

BEBEĞİN BAŞINA DA GARDİYAN
Şu an tutuklu olan annenin hastane odasındaki kapısında jandarma bekliyor. Yeni doğum yapmış olması nedeniyle kendi ihtiyaçlarını güçlükle karşılayabiliyor. İşin daha vahimi ise bebeğin başına da bir gardiyan dikilmiş olması ve akrabalarına bebeğin gösterilmemesi. Yeni doğmuş bebek başında gardiyanla dünyaya gözlerini esir olarak açmış durumda. Hayatta ilk tanıştığı kişi bir gardiyan…

Bebeğin anne sütüne ulaşmasında da bir dizi zorlukla karşılaşılıyor. 

Kaynak: www.magduriyetler.com
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ