TÜSİAD: İstanbul'un başarısı Türkiye'nin başarısıdır

İmamoğlu'nun seçimleri tekrar kazanmasının ardından bir tebrik mesajı yayınlayan TÜSİAD, 'Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir' dedi.
Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerinin ardından 23 Haziran'da tekrar edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde de ezici çoğunlukla tekrar seçilmesinin yankıları sürüyor.


Dün akşam İmamoğlu'nun seçimlerin galibi olduğu ortaya çıktıktan sonra TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, bir Twitter mesajı ile İmamoğlu'nu kutlamıştı.

Bugün de Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nden (TÜSİAD) resmi açıklama yapıldı.
 
TÜSİAD'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucu ülkemize hayırlı olsun. Önemli bir demokrasi sınavı geride bırakıldı; adayları tebrik ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz.

Tarihsel ve kültürel mirasının yanı sıra ekonomik ve sosyal birikimi ile Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır. Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil eden İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışmasını temenni ediyoruz. Bu işbirliği ve uyumun ülkemizin kalkınması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Seçim döneminde sık sık gündeme geldiği üzere, saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetiminin ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir." 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ