‘Türkiye ordusunun eylemleri teröristleri gözetimsiz bıraktı’

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Türkiye ordusunun Suriye’deki eylemleri neticesinde yabancı militanların bulunduğu 12 hapishane gözetimsiz kaldı. Bu teröristlerin anayurtlarına dönmesine yol açabilir.
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ‘Barış Pınarı Harekâtı’nın “bölgedeki olayların istenmeyen bir seyir’ almasına yol açtığını ve  ‘IŞİD’lilerin Suriye’den yayılmaya başladığını” söyledi.


Sputnik’te yer alan habere göre Şoygu, “Şimdi atılan adımların, Türk ve ABD’li meslektaşlarımızla olan işbirliğimizin bölgedeki güvenlik ve istikrarı arttırmasını çok umuyoruz. Ancak son günlerde olanlar, maalesef bizi pek iyimser düşüncelere sevk etmiyor” dedi.Onlarca ülkeden teröristlerin tutulduğu kamp ve yerlerin bir kısmının artık gözetim altında olmadığını belirten Şoygu, teröristlerin Suriye’den başka yerlere yayılmaya başladığını ifade etti.“Türkiye ordusunun Suriye’deki eylemleri neticesinde sekiz göçmen kampı ve yabancı militanların bulunduğu 12 hapishane gözetimsiz kaldı. Bu teröristlerin tersine göçüne, anayurtlarına dönmesine yol açabilir” dedi.

Şoygu ayrıca “Teröristlerin nereye gideceğini kimse bilmiyor. Ancak işbirliğimizin taktik aşamasında bugün bize göre bu, derhal çözülmesi gereken bir sorun. Ve yalnızca Rusya, Türkiye ve ABD düzeyinde değil” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ