Türkiye gerçeği: Sokağa çıkması yasak 70 yaşındaki işçi kanalizasyon çukurunda öldü

Afyonkarahisar’da kanalizasyon inşaatında çalışan 70 yaşındaki işçi, toprak kaymasıyla enkaz altında kalıp hayatını kaybetti. Normalde sokağa çıkması yasaktı.
Afyonkarahisar’da kanalizasyon inşaatı sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu enkaz altında kalan 70 yaşındaki işçi hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SOKAĞA ÇIKMASI YASAKTI

Afyonkarahisar-Ankara karayolu 5. kilometresi Akçin mahallesinde meydana gelen olayda sokağa çıkması yasak olan 70 yaşındaki işçi yaşamını yitirdi. Edinilen bilgilere göre; kanalizasyon inşaatı sırasında kepçe ile kazılan çukur içerisinde 70 yaşındaki Ali Ek isimli inşaat işçisi, toprak kayması sırasında enkaz altında kaldı.


DİĞER İŞÇİ KENDİSİ KURTULDU

İnşaat işçisini kurtarmak için olay yerine AFAD ve İtfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin kepçe yardımı ile enkaz kurtarma çalışmaları sonucu inşaat işçisi Ali Ek’in cansız bedenine ulaşıldı. Olay sonrası nöbetçi savcılık tarafından inşaat alanında inceleme başlatıldı. Olay sırasında bir işçinin daha çukur içinde olduğu ve göçük sonrası kendi imkanlarıyla kurtulduğu öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ