Türkiye, 6 gündür cayır cayır yanıyor: Isparta’da da yangın çıktı

Antalya'nın Manavgat, Gündoğmuş ilçelerinde; Muğla'da Marmaris, Köyceğiz, Milas ve Seydikemer ilçelerinde yangın devam ediyor. Tunceli Hozat ilçesindeki yangın kontrol altına alınırken saat 11.30'da Isparta Sütçüler mevkiinde de yangın çıktı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı son açıklamaya göre, 28 Temmuz’dan bu yana süren yangınlarda 8 kişi hayatını kaybetti. Pekdemirli’nin yaptığı son açıklama söyle:

PAKDEMİRLİ: MUĞLA VE ANTALYA YANGINLARI DEVAM EDİYOR 

“Tüm yangınların üzerinde hava aracı ile bir koordinasyon ve inceleme yaptık. Ekiplere ilettik. Köyceğiz’de yangın dağlık arazide devam ediyor. Buradaki yangın önemli ve yaygın bir yangın, hem karadan hem havadan müdahale ediyor olacağız.


Seydikemer üzerinde iki yangın devam ediyor ama diğerlerine göre ciddiyeti daha az. Manavgat yangını devam ediyor. bugün itibariyle Gündoğmuş’un tahliyesi söz konusu oldu, yangın devam ediyor.

Tunceli Hozat yangını kontrol altına alındı.

Ana odak olarak Muğla ve Antalya yangınları devam ediyor. Kısa süre önce aldığımız haberle de, Isparta’da Sütcüler mevkiinde 11.30 sularında bir yangın çıktı. Burada da çalışmalara başladık.”DEVAM EDEN YANGINLAR

2 Ağustos öğle saatlerinde Bakan Pakdemirli tarafından yapılan son açıklamaya göre, Antalya’da 2 yangın, Muğla’da 4 yangın, Isparta’da 1 yangın devam ediyor. Tunceli’deki 1 yangın kontrol altına alındı.

Yangınlarda, 13 su atar uçak, 3 idari uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopterleri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su tankeri, 120 iş makinesi, yaklaşık 4800 personelin görev yaptığı açıklandı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ