Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, görevinde istifa etti

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun, dün akşam saatlerinde görevinden istifa ettiği belirtildi. Terzioğlu’nun istifasına ilişkin Turkcell’in Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.
Habertürk’ün haberine göre, Kaan Terzioğlu’nun istifasına ilişkin Turkcell Yönetim Kurulu’nun bir açıklama yapacağı ifade edildi.


Kaan Terzioğlu’nun adı son zamanlarda Tekno-girişimci, işadamı ve fütürist Alphan Manas ile girdiği polemikle gündeme gelmişti. Turkcell’in “Teknoloji şirketi mi, operatör mü?” olduğu yönünde çıkan polemikte Manas, Turkcell’i başkalarına ait teknolojiyle övünmekle ve yanlış yatırımla suçlarken, Terzioğlu’nun cevabı ise “Son kullanma tarihi geçmiş biri.” şeklinde olmuştu.

KAAN TERZİOĞLU KİMDİR?

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başladı.

Kaan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve ardından Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ