TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nın 3 yurdunda öğrencilerin hayatı hiçe sayıldı

TÜRGEV ve Ensar Vakfı için AKP'li Güngören Belediyesi 3 yurt binasını kiraladı. Ancak binaların deprem güvenliği ve resmi yönetmeliklere aykırı olduğu tepsit edildi.
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV ile adı çocuk taciziyle gündeme gelen Ensar Vakfı için kiralanan 3 yurt binasının hem resmi yönetmeliklere aykırı, hem de deprem güvenliği açısından riskli olduğu ortaya çıktı. 

Cumhuriyet'ten Hasan Ocak'ın haberine göre, AKP’li Güngören Belediyesi’nin kiraladığı 3 yurt binasını, yurt yönetmeliğine aykırı işlettiği ortaya çıktı.

Söz konusu binalardan ikisi riskli olduğu için boşaltıldı ancak bir binanın hâlâ yurt olarak kullanılıyor.


Kiralığa çıkarılan TÜRGEV’in boşalttığı Güven Mahallesi Taşlık Sokak’taki bina için ilgili emlak ofisi, 'TÜRGEV’in iskânı olmadığı için binayı boşalttığını' söyledi.

Ensar’ın boşalttığı diğer binada ise yangın merdiveni bile yok. 

ENSAR’ın boşalttığı Sanayi Mahallesi Adem Yavuz Sokak’ta olan binanın ise işyeri olarak kiralanabileceği ortaya çıktı. 

CHP'DEN TEPKİ GECİKMEDİ 

Güngören Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Musa Keleş, normal bir binanın yurt olarak kullanılamayacağını söyleyen Keleş, “Bu yurtlar hangi vakfa, hangi siyasi anlayışa yakın olursa olsun bu yurtlarda kalan çocuklar bizim de çocuklarımız. Güvenli olmayan 2 binanın boşaltılması sevindirici ancak 1’i hâlâ işliyor. Çocuklar güvenlik önlemlerinin olmadığı bu yerlerde tehlike altındalar” dedi.

Keleş bu binalara yapılan masrafla kamunun zarara uğratıldığına dikkat çekerek suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ