Tek maaş alanı Saray’da çalıştırmıyorlar: İdari İşler Başkanı da üç maaşlı çıktı

İşsiz kalanların intihar ettiği Türkiye’de Saray çalışanlarının aldıkları maaşlar gündemden düşmüyor. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın da üç ayrı kurumdan 85 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı.
 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın çalışanların maaşlarını ifşa eden CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, şimdi de Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın maaşını açıkladı. Yavuzyılmaz, Kıratlı’nın üç ayrı kurumdan on binlerce lira maaş aldığını öne sürdü.

ÜÇ AYRI KURUMDAN 84 BİN 702 LİRA MAAŞ ALIYOR


CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Turkcell Yönetim Kurulu’nda görev yapan ve yıllık 100 bin euro maaş alan AKP’lilerin ardından bu kez de Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı’nın ne kadar maaş aldıklarını açıklayan Yavuzyılmaz çok konuşulacak iddialarda bulundu. CHP’li Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın üç ayrı üç ayrı kurumdan aylık toplam 84 bin 702 lira maaş aldığını ortaya çıkardı.

KIRATLI’NIN ALDIĞI MAAŞLARI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla Metin Kıratlı’nın maaşını açıkladı. Yavuzyılmaz’ın mesajı şöyle: “Kanunen ‘en yüksek Devlet memuru’ olan (AK Partili) Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanının aldığı aylık maaşları ortaya çıkardık.

CB İdari İşler Başkanlığından: 22.906TL,

Borsa İstanbul YK Üyeliğinden: 24.000TL,

YÖK Üyeliğinden: 37.796TL,

Aylık net maaş toplamı: 84.702TL”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ