Tanrıkulu: 4 yılda 41 mahpus kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hasta ve yaşlı mahpusların tedavi olabilmeleri için tahliye olmaları gerektiğini belirterek, son 4 yılda sadece kanser hastalığı nedeniyle 41 kişinin hayatını kaybettiği söyledi.


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, MST TV’deki yayınında hapishanelerdeki hasta tutuklu ve hükümleri gündeme getirdi.

Son olarak eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk’uk Alzheimer haslığı nedeniyle hafızasını yitirdiğini ve tahliye edilmesi gerektiğini kaydeden Tanrıkulu, “Cezaevinde tedavisi mümkün olmayan alzheimer hastası olan Aysel Tuğluk Ak Parti’nin siyasi iradesinde cezaevinde tutuluyor ve düşman ceza hukuk uygulanıyor” dedi.

 
‘TAHLİYE EDİLMELERİ GEREKİYOR’ 

Son 4 yılda 41 mahpusun kanser nedeniyle yaşamını yitirdiğini aktaran Tanrıkulu, “4 yılda 41 mahpus sadece kanser hastalığı nedeniyle hayatlarını kaybetti. Bizlere de bildirilen takip ettiğimiz birçok kanser hastası mahpus var. Hasta ve yaşlı tutukluların sağlıklı şartlarda tedavi olmaları için tahliye edilmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

‘HÜRRİYETİ TAHDİT SUÇU İŞLİYORSUNUZ’ 

Tanrıkulu, İzmir Şakran Cezaevi’nde tutulan yüzde 65 engelli Bilal Danış’ı da gündeme getirerek, “Bilal Danış denetimli serbestlik hakkı olmasına rağmen 1 yıldan fazla süredir cezaevinde tutuluyor. Hürriyeti tahdit suçu işliyorsunuz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ