Tanal, CHP'yi hedef gösteren Alçı'nın yazısına suç duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Nagehan Alçı hakkında yazdığı yazının provokasyonlara neden olabilecek nitelikte bir yazı olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, gazeteci Nagehan Alçı hakkında, ‘Türkiye’yi ve CHP’yi kilitleyen yüzde 7’ başlıklı yazısı nedeniyle, TCK 216’ya göre “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, nefret ve ayrımcılık ve hakaret’’ iddiası ile suç duyurunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Tanal, Alçı’nın yazısının toplum içerisinde provokasyonlara neden olabilecek nitelikte olduğunu belirtti.

Tanal’ın gerekçesi şöyle:


‘’Alçı, köşe yazısında ‘Karşılıklı fanatikleşme her iki kanatta da mevcut ama burada bir farklılığı da vurgulamak istiyorum. AK Parti tabanında Recep Tayyip Erdoğan’ın lider olarak çok büyük gücü var ve savaş baltalarını çıkarmaya kalkanları tek hamlede söndürecek kudrete sahip’ ifadelerini kullanmıştır. Bu söylemiyle her iki kanatta diyerek toplumu ayrıştırmış, savaş baltalarını çıkarmaya kalkanları tek hamlede söndürecek kudrete sahip söylemleriyle de toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Alçı’nın provokasyona davetiye çıkaran yazısına ilişkin derhal soruşturma açılması elzemdir”.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ