Suriyelileri depremden sonra fark ettiler: “Elazığ’daydılar da biz mi görmüyorduk”

Elazığlı depremzedeler, AFAD’ın kurduğu depremzede çadırlarının neredeyse tamamına yerleşen Suriyelilerin, yardım kampanyaları kapsamında gelen kumanyaları da valizlerle topladığından şikayetçi.


Ünlü Youtuber Ruhi Çenet, Elazığ depreminden sonra bölgede, depremzede vatandaşların dertlerini dinledi. Yaptığı röportajları kanalından yayınlayan Çenet’in çektiği görüntülerde, Elazığlılar kendilerine yardım ulaşmamasından şikayet ediyor. Vatandaşlar, AFAD’ın kurduğu depremzede çadırlarının neredeyse tamamına yerleşen Suriyelilerin, yardım kampanyaları kapsamında çevre illerden gelen kumanyaları da valizlerle topladığından şikayet etti.

İTHAL Mİ GELDİ BU KADAR SURİYELİ


Doğma büyüme Elazığlı bir depremzede ise, ”Burada bir Suriye kenti oluştu. Nereden geldiler, ithal mi geldiler, yoksa Elazığ’daydılar da biz mi görmüyorduk. Deprem için gelen yardım eşyalarının hepsini alan Suriyeliler” diye konuştu.

POLİS VE JANDARMADAN YARDIM İSTEDİLER

Öte yandan sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda da Elazığlı depremzede vatandaşlar, çadırların neredeyse tamamına yerleşen Suriyeliler yüzünden kendilerine yer kalmadığı gerekçesiyle güvenlik güçlerinden yardım istiyor. Vatandaşlar polis ve jandarmanın Suriyelileri çadırlardan çıkarmasını istiyor.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ