Suriyeli Mahmud’a vatandaşlık müjdesini Erdoğan böyle duyurdu: Verdik gitti!

Gazetecilerin Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Türkçe de biliyor.” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti kapsamında Cezayir’den Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Elazığ’da yaşanan depreme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, sözü enkaz altında kalan Dürdane Aydın ve eşi Zülküf Aydın’ı kurtaran Suriyeli Mahmud’a getirdi.

Suriyeli Mahmud’un davranışı üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Kardeşlik bu ama ne yazık ki Kılıçdaroğlu kardeşlik duygusu nedir bundan bir haber. Bu iş herkesin karı değil. Biz kardeşlik duygusuyla bugüne kadar bu mücadeleyi veriyoruz.” dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un yönlendirmesiyle gelen Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna cevap veren Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Burada okuyor. Türkçe de biliyor.” ifadelerini kullandı.


“Kılıçdaroğlu buna da tepki gösterir mi?” sorusuna ise Erdoğan, “Onunla dünyalarımız farklı. Onların öyle bir derdi yok bizim derdimiz var” cevabını verdi.Erdoğan’ın “Türkçe’de biliyor” dediği Suriyeli Mahmud, tercüman aracılığıyla öğrendiği vatandaşlık müjdesi için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok sevindim ama aynı zamanda ölenler için çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifa versin.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ