Süleyman Soylu; Mehmet Ağar’a benzetilmekten rahatsız olmadı, “Aramız çok iyi” dedi

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehirlerine kayyım atanması nedeniyle eleştirilen İçişleri Bakan Soylu, 90’lı yılların “faili meçhulleri” ile hatırlanan Mehmet Ağar’a benzetilmekten rahatsız olmadı. Soylu, Ağar için “Aramız çok iyi” cevabını verdi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV’de gündeme ilişkin gazetecilerin soruları cevapladı. Bakan Soylu, 3 HDP’li belediye başkanının görevden alınması ve yerlerine kayyım atanmasına ilişkin, “Karar siyasi değildir, hukuk çerçevesinde bir idari karardır” dedi.

Üç büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyım atanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, “YSK’nın aday belirleme kanunu ile belediye başkanı kanunun ikisi ayrı. Bana diyor ki sen tehdit görüyorsan bunu şu çerçeve içinde açığa alabilirsin. Ben bir muhtar açığa aldım. Köyündeki birkaç kişinin koyunlarını çaldı. Ben mahkeme kararı mı beklemeliydim” ifadesini kullandı.


SOYLU: AHMET TÜRK İÇERİDEN ALDATARAK ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin tepki göstermesini eleştiren Bakan Soylu, “Ana muhalefet partisi terörle iltisaklı olarak gördüğü bir belediye başkanını görevden alır mı, almaz mı? Ahmet Türk içeriden niçin çıktı? Bütün Türkiye biliyor.” dedi.

Görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün sağlık sebeplerinden dolayı cezaevinden çıktığını belirten Soylu, “Sağlık sebebiyle çıkan bir kişi adalet yürüyüşüne katıldı, sonra döndü partisinin belediye başkanı oldu. Bu dava yürürken, terörle iltisakı, irtibatı olan bu dava hatta görevi kötüye kullanma davası devam ederken biz göz mü yummalıyız? İçeriden aldatarak çıktı Ahmet Türk” ifadelerini kullandı.

MEHMET AĞAR SORUSUNDAN RAHATSIZ OLMADI

İçişleri Bakanlığı görevindeki faaliyetleri ve söylemeleri nedeniyle “Mehmet Ağar’a benzetiliyorsunuz” ifadesinden rahatsız olmayan Süleyman Soylu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile görüştüklerini ve aralarının çok iyi olduğunu ifade etti. Mehmet Ağar’ın zor dönemde çok önemli işler yaptığını vurgulayan Soylu, “İdolünüz Mehmet Ağar mı?” sorusuna “Herkesin oturumuş kendine has kişiliği var” çeklinde cevap verdi.

Soylu, Mehmet Ağar’a benzetmeye verdiği cevapla “İçişleri Bakanlığı’nda Ağar’ın adamları iş başında” iddialarını doğrular nitelikte oldu. Doğru Yol Partisi (DYP) döneminde Mehmet Ağar’a karşı aday olduğundan bahseden Süleyman Soylu, bugün ise sık sık görüştüklerini ve Ağar’ın oğlunun AKP’den milletvekili olduğunu hatırlattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ