Şule Çet’in 4. duruşması: Bilirkişi intihar bulgusuna rastlamadı

Şule Çet davasında dördüncü duruşma bugün görülecek. Şule'nin psikolojik durumu hakkındaki raporu tamamlayan bilirkişi heyeti, intihara dair bir bulgu bulamadıklarını kaydetti.


Üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Şule Çet’in geçen yıl Ankara’da bir plazanın 20. katından düştüğü iddia edilerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesi ile ilgili davanın dördüncü duruşması bugün Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

BİLİRKİŞİ DE İNTİHAR İHTİMALİ GÖRMEDİ


13 Ekim’de bilirkişi heyeti, Şule’nin ölümünden önceki psikolojik durumunu hakkındaki raporu tamamladı. Raporda, ‘Maktulün intihar edebileceği konusunda dosyada bir bilgi veya gözlemin olmadığı‘ belirtildi. Raporda ayrıca, Çet’in elindeki bir tutam saç için de ‘intihar kanıtı olarak kabul edilemeyeceği’ tespitinde bulunuldu. Bilirkişi heyeti, Şule Çet’in Sağlık Bakanlığındaki tedavi kayıtları, telefon mesajları ve sosyal medya hesapları üzerinde yaptığı inceleme sonunda, Çet’in intihara meyilli olduğuna dair bir bulguya rastlanmadığını belirtti.

SANIKLAR BUNLAR SENARYO DEMİŞTİ

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilen üçüncü duruşmada sanıklardan Çağatay Aksu, avukatların ‘senaryo yazdığını’ iddia ederek, “Hiç şaşırmadım. Benim doğaüstü güçlerim mi var? Dokunmadan nasıl atayım? Ben anlamadım. Tanıklara itibar etmeyin. Yeni senaryo için başarılar dilerim” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ