Soylu, TÜİK'e alınmayan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı; CHP'den yanıt geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TÜİK'e alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladı. CHP'li Engin Özkoç, Soylu'ya yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TÜİK'e alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kılıçdaroğlu; suç ve suç örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihimizde görülmeyen yöntemlere başvuruyor" iddiasında bulundu.


Soylu, şöyle devam etti: "Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir."

CHP'DEN YANIT: "SARAY'IN TETİKÇİSİ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, Süleyman Soylu'nun paylaşımına yanıt verdi.

Soylu'nun paylaşımını alıntılayan Özkoç, "Devletin kapıları milletin temsilcilerinin yüzüne kapanmaz! Milletin temsilcilerini terör örgütleriyle yan yana getirenlerden İçişleri Bakanı olmaz. Olsa olsa Saray'ın tetikçisi olur..." ifadelerini kullandı.
 
NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada TÜİK'ten randevu istediğini ancak verilmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, TÜİK'in resmi Twitter hesabını da etiketleyerek, "Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun gittiği TÜİK, kapılarını açmadı.

Burada açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, TÜİK'in devlet kurumu olmaktan çıktığını bir Saray kurumu haline dönüştüğü vurgusunu yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ