Soylu da şikayetçi: Bir polisimiz kiralık ev bulsun bu parayla bakalım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hayat pahalılığından şikayet etti. "Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil" diyen Soylu, "Bir polisimiz kiralık ev bulsun bu parayla bakalım" ifadesini kullandı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’a tayin ettikleri polislerin yüzde 45’inin İstanbul’a gitmek istemediğini söyleyerek hayat pahalılığından şikayet etti. “Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil” diyen Soylu, “Bir polisimiz kiralık ev bulsun bu parayla bakalım” ifadelerini kullandı.

“BAZI YERLER VAR Kİ KİRALIK EV BULABİLMEK MÜMKÜN DEĞİL”


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Ankara’da İnşaat Emlak Birimleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı’ndaki konuşmasının ilgili bölümleri şöyle:

“Bizim bakanlığımızda jandarmadan emniyete kadar; ben 4 yıldır içişleri bakanlığı yapıyorum. Boyuna arkadaşları Türkiye’yi turlattırıyoruz. Bütün bunları ortaya koyacak bir değerlendirmeyi bir disiplinle sağlamaya çalışıyoruz.” diyen Bakan Soylu, “Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım. İstanbul’a tayin ettiğimiz polislerin yüzde 45’i İstanbul’a gitmek istemiyorlar. Bir daha söyleyeyim mi? Ve netice itibariyle İstanbul’a tayin ediyoruz. Biz bunların her birini teker teker yönetmeye çalışıyoruz,” ifadelerini kullandı.

ÇAKILI KADRO BAKANLIĞI DEĞİL

Bakın arkadaşlar eğer Doğu ve Güneydoğu’ya eğer bir başka vilayete bizim bakanlığımız rotasyon bakanlığıdır. Yani çakılı kadro bakanlığı değil bizim bakanlığımız. Bizim bakanlığımızda jandarmadan emniyete kadar; ben 4 yıldır içişleri bakanlığı yapıyorum. Boyuna arkadaşları Türkiye’yi turlattırıyoruz. Bütün bunları ortaya koyacak bir değerlendirmeyi bir disiplinle sağlamaya çalışıyoruz.

HADİ GİTSİN DE KİRALIK EV BULSUN BAKALIM

Bazı yerler var, kiralık ev bulabilmek mümkün değil. Hadi gitsin de Bodrum’da bir polisimiz kiralık ev bulsun parayla bakalım. Yani sadece mesele Doğu ve Güneydoğu değil. Ben size başka bir şey daha söyleyeyim. Bu kira meselesi sebebiyle, İstanbul’a tayin ettiğimiz polislerin yüzde 45’i İstanbul’a gitmek istemiyorlar. Bir daha söyleyeyim mi? Ve netice itibariyle İstanbul’a tayin ediyoruz. Ama ‘ben gitmek istemiyorum’ diyor. Biz bunların her birini teker teker yönetmeye çalışıyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ