Sokakta iktidara yönelik öfke artıyor: ‘Yeter bu kadar, Tayyip’ten bıktık’

Yüksek dolar kurundan ve devletten yeterli teşvik alamadıkları için üretim yapamamaktan şikayetçi olan Ardahanlı esnaf ve çiftçiler isyan etti:


Ardahan’da esnafı, çiftçileri ve KOBİ’leri ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır şikayetleri ilk elden dinledi.

’18 YILDIR ARDAHAN’I UNUTTULAR’ 


“AKP’nin Ardahan’a verecek hiçbir şeyi yok”diyen Alban, “Ardahan’ın iki kapısı var ancak bir bacası yok. Ardahan’ın fabrikaları nerede? Üretim neredeyse sıfırlanmış, Sarayda oturup keyif çatan AKP hükümeti 18 yıldır Ardahan’ı unutmuş. Askıda ekmek kampanyası başlatan iktidar ortakları, burada yaşayan vatandaşı askıya almış. Erken seçim, Ardahan için bir çıkış yolu olabilir” dedi.

Başarır ise, “Saray ve etrafındakiler, kafalarını kaldırıp Ardahan’a, Anadolu’ya bir baksınlar. Saray’dan yaptıkları açıklamalarla her ne kadar ülkemizi güllük gülistanlık göstermeye çalışsalar da halkımızın durumu ortada. Ardahan sadece bir örnek. Ne yazık ki AKP iktidarında ülkemizin geldiği durum bu” diye konuştu. CHP’li Başarır’ın konuştuğu bir esnaf derdini şu ifadelerle anlattı:

‘VATANDAŞIN YÜZDE 80’İ BORÇLU’

“Hepimiz borçluyuz. Öyle zor bir duruma getirdiler ki kimse bunun altından kalkamıyor. Biz bu bölgede arpa, çavdar, buğday veya yulaf ekiyoruz bir de hayvancılık var. Hayvancılığa da karantina koydular, kimse hayvanını satamıyor. Bankalar geldi dayandı, borçları ödeyemiyoruz. Ben 22 bin lira para çektim faizden 102 bin oldu. Böyle bir adalet, böyle bir vicdan olabilir mi? Vatandaşın yüzde 80’i borçlu.

‘BEN İKTİDAR PARTİSİNE 10 SENE ÇALIŞTIM’ 

Ben iktidar partisinde 10 sene çalıştım, il genel meclis üyeliğine girmiştim. 2011’de AKP’nin yanlışlarını görünce bıraktım. Burada AKP’den kim olursa olsun onun işi görülüyor. CHP’den, HDP’den, İYİ Parti’den, Ahmet’ten Mehmet’ten kim olursa onun işi hallolmuyor. AKP, partiden olana yardım ediyor, olmayana bir şey yok. Bu insanlar da gariban onlar da ahırda mal besliyor.”

‘DEVLET ALSIN İNEKLERİMİZİ YESİN’

Bir çiftçi, “Halka un, yem fiyatını söylemeye utanıyoruz. Her şey dolara bağlanmış, o zaman bizim sattığımız etimiz, sütümüz de dolarla satılsın” diye isyan ederken bir besici ise “Devlet gelsin, biz ineklerimizi onlara teslim edelim, alsın onları yesin. Doymuyorlar çünkü, bir canımız kaldı” dedi.

‘BIKTIK, TAYYİP’TEN BIKTIK’

Emekli bir vatandaş yaşadığı sıkıntıları “Bıktık, Tayyip’ten bıktık. Yeter bu kadar. 15, 20 sene para yatırdım paramı alamıyorum. Benim aylığım bana yetmiyor” sözleriyle anlattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ