Şoför kadrosundaki kişi, atamayla hastanenin müdür yardımcısı yapıldı

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda çalışan kişinin, aynı hastanenin müdür yardımcılığına atandığı ortaya çıktı.


Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un, şehirdeki Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda çalışan H.V’yi atamayla yoluyla aynı hastanenin müdür yardımcılığına atadığı belirtildi.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, kurum içinde müdür ve sağlık yöneticileri sözleşmeleri imzalanmasının ardından atamaları da yaptı. Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç tarafından yapılan atamalara ise ise sağlık çalışanları tepki gösterdi.


Sözcü gazetesinden İsmail Akduman’ın haberine göre, atamalarda en çok dikkat çeken ise Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda çalışan H.V., yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapılması oldu. H.V.’nin hastanesindeki kadro unvanı şoförken 58/TKHB sözleşme unvanı müdür yardımcısı olarak değişti.

COVİD-19 OLDU, UÇAKLA ANKARA’YA GİTTİ

Şoförü hastane müdür yardımcısı yapan Sağlık İl Müdürü Oruç, Şubat ayında Koronavirüse yakalanmış ve tedavi için özel uçak ile Ankara’ya gittiği için tepki çekmişti.

Samsun Tabipler Odası Başkanı Funda Furtun yapılan atamaya tepki göstererek, “Son yıllarda yapılan atamalarda liyakate değil de hangi siyasi partiye ve hangi sendikaya üye olduğuna bakılıyor. Bu atamada onlardan biri. Tamamen siyasi bir atama olarak düşünüyorum” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ