Şehit eşini yargılayan mahkeme; Şehit Üsteğmen Ataş’ın, banka hesap bilgilerini sorgulanmış!

4 Ekim 2016 tarihinde Diyarbakır Lice’de PKK ile girdiği çatışmada şehit olan Üsteğmen Murat Ataş’ın eşi Sezen Ataş, örgüt üyeliği iddiasıyla mahkemeye çıktı.


Savcılık soru aşamasında Şehit Üsteğmen Ataş’ın banka hesap bilgilerini de araştırdığı ortaya çıktı.Şehit Üsteğmen Murat Ataş’ın eşi Sezen Ataş, hakkında ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla soruşturma açılmış ve daha önce gözaltına alınmıştı. Geçen gün görülen duruşmaya dair notlarını twitter hesabından paylaşan Şehit eşi Ataş, 3 yıl önce Diyarbakır Lice’de şehit olan eşi hakkında banka hesap bilgilerinin sorgulandığını öğrendiğini anlattı.
“Mahkememde yaşadıklarımı anlatırken hiç hoş olmayan tavırlarla karşılaştım” diyen Sezen Ataş, “Sanki hikâye anlatıyorum da onu dinlediler. Şehit olmuş eşimin bile banka hesabı olup olmadığı araştırılmış. Söylenecek çok bir şey yok. Eşim Edirne Kapı Şehitliğinde yatıyor. Gidip orda sorgulayabilirler.” dedi.

“Ailemin ilk Şehidi eşim değil. Aileden 3 şehit verdikten sonra, doğudan göç edip batıya yerleştik” diyen Ataş, “Eşimi de Şehit verdim. Geçmişimizde hiçbir örgütle bağımız olmadığı gibi şimdi de benden silahlı terör örgütü üyeliği çıkaramazsınız. Sadece vicdan diliyorum size…” ifadesini kullandı.

“İstedikleri zaman kahraman bir Şehidin ailesi, istemedikleri zaman hain olabildiğim ülkemde hesabını veremeyecekleri şeyler yaşatıyorlar” diyen Ataş, “Çok çok acı bir durum. Bu hale geldiğimiz için gerçekten çok üzgünüm. Şehit ayrımının da yapıldığını gördük ya..” dedi.

“Toz bulutları aralandığı zaman biz olduğumuz yerde olacağız” diyen Şehit Eşi, “Mekanım Eşimin yanı, vicdanım rahat… Bu gerçekleri değiştiremeyeceğinize göre durduğunuz yeri tekrar bir değerlendirin. Gerçek kahraman kim hain kim!!!” diye sitem etti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ