"Savunma’da milli duruş ne demek, hukuki duruş istiyoruz"

İstanbul Barosu Eski Başkanı Turgut Kazan, Metin Feyzioğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi...
İstanbul Barosu Eski Başkanı Turgut Kazan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun açıklamalarına cevap verdi.

Birgün’e konuşan Kazan, “Türkiye çok ciddi bir hukuk devleti, adil yargılanma hakkı ve avukata erişim hakkı sorunu yaşıyor. Türkiye’de avukatlar savunma hakkını kullanma konusunda sorunlar yaşıyor. Her gün tweet atıyorsun, bu konuda da bir gün bir şey yaptın mı? Onu açıklasaydın, biz de öğrenmiş olurduk.” dedi.

“BEN O DEFTERİ KAPATTIM”


Turgut Kazan, Feyzioğlu’nun baro seçimleriyle ilgili iddiasına ise şu sözlerle tepki gösterdi:

“Yaklaşan baro seçimi falan bilmiyorum. Ben o defteri kapatmış bir hukukçuyum. Barolar Birliği seçimine 4 yıl var, sen aklını peynir ekmekle mi yedin? Sen takvimi mi bilmiyorsun? Anlaşılır bir şey değil. Biz ne söylüyorsak ona yanıt verilir. Şurası yanlış, biz bunu yaptık gibi. Tweet atmaktan başka hiçbir şey yapmadın. Ayrıca savunma hakkı, adil yargılanma hakkı konusunda milli duruş ne demektir? Hukuki duruş istiyoruz! Var mı buna cevap?”

FEYZİOĞLU’DAN YARGISIZ İNFAZ

Feyzioğlu bugün RS FM’deki canlı söyleşide hukuk ilkelerinin dışına çıkarak haklarında henüz yargı kararı olmayan Gülen Cemaati davalarından yargılanan yurttaşlar için “Bu şerefsizler, bu hainler aklanacak olursa, vallahi billahi bizlere gün yüzü göstermezler” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında da, “Açlık grevi yapan kişi, bilincini kaybettiğinde, devletin ona ölmemesini sağlamak için müdahale etme yükümlülüğü var.” ifadesinde bulunurken “Kimse benden Nuriye ile Semih’i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı beklemesin” dedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ