Savcı Muhammed Nurullah Yaşar'dan, eşi benzeri görülmemiş zulüm!

Savcı Muhammed Nurullah Yaşar, Erzurum'da tutuklu olan kanser hastası Harun Vural'ın ameliyatıyla ilgili hiçbir bilginin ailesiyle paylaşılmaması yönünde talimat verdi. Bununla da kalmayan Savcı, Vural'ın annesinin refakatçi olma talebini reddetti!
Harun Vural, Doğu Anadolu bölgesinde Tarım Bakanlığı'nın izin verdiği 3 expert uzman veterinerden birisi. 4 aydır cezaevinde, kanser teşhisi konuldu ve kanaması olduğu tespit edilmişti. Ameliyat kararı almasına rağmen hastanede yatmasına izin verilmemişti.
 

SAVCI MUHAMMED NURULLAH YAŞAR, VURAL'IN ANNESİNİN REFAKATÇİ OLMASINA İZİN VERMEDİ!
 

Erzurum'da tutuklu bulunanan veteriner Harun Vural'ın hastaneye kaldırıldığı ve zorlu bir ameliyata alındığı öğrenildi.

Harun Vural'ın annesi refakatçi olmak için dilekçe vermesine rağmen savcı Muhammet Nurullah Yaşar bu talebi defalarca reddetti.


Harun Vural'ın cezaevinden hangi hastaneye götürüldüğüne dair ailesine bilgi verilmedi. 

Savcı Muhammed Nurullah Yaşar, Vural'ın ameliyatıyla ilgili hiçbir bilginin ailesiyle paylaşılmaması yönünde talimat verdi ve annesinin refakatçi olarak yanında olmasına da izin vermedi.
 

SEZGİN TANRIKULU: BU İNSANLIK MI?
 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Harun Vural'ın durumunu Twitter hesabından paylaştı.

Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı etiketlediği tweetinde "Erzurum'da ameliyat olan kanser hastası tutuklu neden annesi ile görüştürülmez!neden yanına refakatçi alınmaz,bu insanlık mı?" ifadelerini kullandı.

Olaya ilişkin sosyal medyada paylaşılan gelişmeler şöyle:


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ