Şans oyunlarında bir tiyatrodur gidiyor: Sufle mi verildi?!

Türkiye Varlık Fonu ile imzalanan sözleşme kapsamında Demirören grubunun ortağı olduğu Sisal Şans’a verilen, Milli Piyango oyunlarından On Numara’da yeni skandal ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Yıldırım Demirören, geçen sene İtalyan ortağıyla girdiği şans oyunları ihalesini kazandı. Sisal SPA-Demirören ortaklığı Sisal-Şans, Milli Piyangonun idaresindeki Sayısal Loto, On Numara gibi şans oyunlarının 10 yıllığına işletme hakkına sahip oldu.

Aradan geçen bir sene de şaibe iddiaları bir türlü bitmek bilmedi. Son iddia CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’da geldi. Yavuzyılmaz, 28 Eylül'de gerçekleştirilen ‘On Numara’ şans oyunun çekilişinde skandala imza atıldığını söyledi.


Yavuzyılmaz, canlı yayınlanan çekiliş sırasında duyulan bir sesin “8” ve “32” numaralarını fısıldadığını ve çekiliş sonunda da her iki numaranın da çıktığını iddia etti.

EN YÜKSEK BÜYÜK İKRAMİYE

Kazanan kişinin 916 bin 979 lira aldığı çekilişle ilgili Yavuzyılmaz: “8 ve 32 sayılarının kısa hikayesi. Sahiden de on numara çekiliş. Ama kim için? On Numara’da bugüne kadar 12 çekiliş yapıldı. En yüksek büyük ikramiyenin verildiği 28 Eylül 2020 çekilişinde skandalı tespit ettik. TBMM’de bu şaibelerin peşini bırakmayacağız” dedi.

Sisal-Şans en son işlettiği Sayısal Loto’da 28 hafta boyunca bilen çıkmasıyla da eleştirilerin hedefi oldu.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ