Salıcı: AKP değil miydi, parti kapatmanın çözüm olmadığını söyleyen

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, parti içi temaslarda bulunmak amacıyla Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Çorum, Aksaray İl Başkanları ile Kırşehir’de bir araya geldi.


‘MİLLET İRADESİNDEN BAHSEDEN AKP’ 

AKP’nin uzunca bir süredir iktidarda olduğunu, sorunları çözebilecek çoğunluğa sahip olmasına rağmen bunu başaramadığını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Millet iradesinden bahseden AKP, yargı darbesiyle İstanbul seçimini yineledi. Vatandaş 800 bin oy farkıyla iradesini gösterdi. 31 Mart seçimlerinden sonra AKP millet iradesinden bahsedemez oldu çünkü bu irade onların aleyhine döndü” ifadelerini kullandı.


‘AKP, VESAYET PARTİSİ OLDU’ 

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın ‘HDP’yi kapatacağız’ şeklindeki sözlerini hatırlatan Salıcı, “Parti kapatmanın çözüm olmadığını gören, topluma bunun yanlış olduğunu anlatan bu siyasi gelenek değil miydi? Şimdi ne değişti de AKP’nin grup başkan vekili çıkıp parti kapatmanın iyiliğinden, güzelliğinden bahseder oldu. 2002’de iktidara gelen AKP yasakları kaldıracağım diyordu” değerlendirmesinde bulundu. “Büyük olan parti küçük olan partinin vesayetine girmiş durumda” diyen Salıcı, AKP’nin ‘vesayet partisine’ dönüştüğünü söyledi.

‘TÜRKİYE’NİN EKONOMİK DURUMU 2002’DEN ÇOK DAHA KÖTÜ’

Oğuz Kaan Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkanlık sistemine geçildiğinden bu yana Türkiye’de ne iyi gitti? Hiçbir şey. Bu sorumluluk da ‘faiz yükselirse sorumlusu benim, enflasyon yükselirse sorumlusu benim, siz bu kardeşinize yetkiyi verin bakın nasıl olacak’ diyen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ındır. Cumhuriyet’in kurulduğu 1923’ten 2002’ye oluşan borcun 3 katı son 18 yılda yapıldı. Bunun sorumlusu kongrelerde ‘bana yetki verin’ diyen Erdoğan’dır.

‘AKP, TOPLUMU YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİ’ 

Dişimizle tırnağımızla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin birikimlerini ortadan kaldırmak için özel bir çaba içinde AKP iktidarı. 2002 yılında ilk iktidara geldiğinde ‘bu ülkede yoksulluk var, biz bunu ortadan kaldıracağız’ diyen AKP, 19 yılın sonunda bu toplumu yoksulluğa mahkum etti. Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu ekonomik durum, 2002 yılından çok daha kötü durumda. Türkiye’de yoksullaşma ve açlık çok ileri noktaya vardı fakat maalesef iktidar bu gerçeklerden uzak.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ