Rıza Zarrab’ın ABD’ye gidişinin gerçek hikayesi

Gazeteci Cevheri Güven, İran ambargosunu delme dahili bir çok suçtan ABD’nin radarında bulunan Rıza Zarrab’ın, Türkiye’den neden ve nasıl ABD’ye gittiği son videosunda anlattı.


ABD’nin İran ambargosunu delme dahili bir çok suçtan ABD’de tutuklanan daha sonra serbest bırakılan Rıza Zarrab’ın Türkiye’den neden ve nasıl ABD’ye gittiği bugüne kadar hep gizli kaldı.

Zarrab’ın Amerika’ya tatile mi gitti yoksa itirafçı olmaya mı gittiği sorusunun yanıtı Zarrab’ın yurt dışına çıkış hikayesinde gizli.


Gazeteci Cevheri Güven, bugüne kadar THY uçağıyla ABD’ye gittiği iddia edilen Zarrab’ın gerçek hikayesini anlatıyor. Son videosunda Zarrab’ın dört ülkeyi kapsayan çıkış sürecini ele alan Cevheri Güven, Zarrab’ın gidişinde emeğe geçen bir çok yeni isimden bahsediyor.

Bu videoda Türkiye’den ayrılmadan uçağına binen kadını ve Zarrab’ın TC-RZA kuyruk kodlu uçağında dönenleri dinleyeceksiniz. Kilit pozisyonda ise Sedat Peker’in ismini verdiği Süleyman Soylu’ya çok yakın olan istihbaratçı polis amiri de var.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ