Rektör Erdöl'den Soylu'nun 'ayak kırın' talimatına destek

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Erdöl, İçişleri Bakanı Soylu'yu "Uyuşturucu satanın ayağını kırın" talimatı nedeniyle kutladı.
Erdöl, "Sayın Bakanın bu açıklamasını, soyadı gibi soylu ve kıymetli bulduğumu ifade etmek istiyorum" dedi.

​Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polislere verdiği “Okul etrafında uyuşturucu satanı görürseniz bacağını kırın, suçu bana atın” talimatına destek çıktı.

Rektör Cevdet Erdöl, şunları söyledi: “Gelinen noktada uyuşturucu madde kullanımı o kadar tehlikeli bir seviyeye ulaşmıştır ki, uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele kadar ehemmiyet kazanmıştır. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, terörle ve uyuşturucuyla mücadelenin eş zamanlı ve aynı tempoda sürdürülmek zorunda olduğunu vurgulayarak, ‘Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın’ ifadelerini kullandı. Sayın Bakanın bu açıklamasını, soyadı gibi soylu ve kıymetli bulduğumu ifade etmek istiyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ