​Referanduma sayılı günler kala Diyarbakır’da sandık görevlileri gözaltına alındı

Referanduma sayılı günler kala Diyarbakır’da son iki günde aralarında sandık kurulu başkanları ve gözlemcilerin de bulunduğu 200’e yakın kişi gözaltına alındı.
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yürütülen terör soruşturması kapsamında aralarında CHP'li 4 sandık görevlisi ve HDP İlçe Başkanı Hülya Biçer'in de bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. 

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde referandum öncesi polis kapsamlı bir operasyon başlattı. 

Diyarbakır’ın hemen hemen tüm ilçelerinde ev baskınları yapıldı. Yapılan ev baskınlarında toplam 177 kişi gözaltına alındı. 


Polis bugün de Diyarbakır merkez ve ilçelerinde çok sayıda eve baskın düzenledi. Bugün yapılan ev baskınlarında ise 22 kişi gözaltına alındı. 

Son yapılan baskınlar ile birlikte iki günde gözaltına alınanların sayısı 200 kişiye ulaştı. 

KOCAKÖY’DE YAPILAN BASKINDA SANDIK KURULU BAŞKANI VE GÖZLEMCİLER GÖZALTINA ALINDI 


Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde sandık kurulu başkanı Mehmet Şık ve çok sayıda sandık kurulu üyesi gözaltına alındı. 

Kocaköy’de gözaltına alınanlardan bazılarının isimleri ise şöyle: Mehmet Şık (Sandık kurulu başkanı), Ahmet Çakubay (Sandık kurulu üyesi), Ahmet Avcı, Huseyin Kiliç (DBP üyesi), Vehbi Tunç (Sandık kurulu üyesi) 

Silvan'da CHP ve HDP'li sandık görevlileri gözaltına alındı 

Bugün de Silvan İlçesi'nde Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü terör soruşturma kapsamında, CHP'li 4 sandık görevlisi, HDP'li 1 sandık görevlisi ve HDP İlçe Başkanı Hülya Biçer'in de aralarında bulunduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alındıktan sonra Silvan Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 14 kişi ile ilgili işlemler devam ediyor. 

Silvan'daki 4 sandık görevlisinin gözaltına alındığını doğrulayan CHP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mehmet Şerif Doğru, Çınar İlçesi'nde de önce KHK'larla görevden alınıp soruşturma sonrası görevlerine iade edilen 17 kamu görevlisinin sandık başkanlığı görevinden alındığını söyledi. Doğru görevden alınanların CHP'li olduklarını belirtti.

Haberdar
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ