Reddi hakim talebinde bulunan Baransu: Beni buraya siz koymadınız ki siz çıkarasınız!

Mahkemede reddi hakim talebinde bulunan gazeteci Baransu: ''Ben 6 buçuk yıldır tutukluyum, niye tutukluyum bunu anlamaya çalışıyorum, yaptığım her şeyin arkasındayım.Beni buraya siz koymadınız ki siz çıkarasınız. Allah koydu Allah çıkaracak.''

‘Balyoz darbe planı’ belgelerini yayınladığı gerekçesiyle aralarında tutuklu gazeteci Mehmet Baransu’nun da bulunduğu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, Baransu’nun avukatı, savunmalarının hazır olduğunu ancak adil yargılama olmadığını belirterek, savunma yapmayacaklarını ve reddi hakim talebinde bulunduklarını açıkladı.


“BENİ BURAYA SİZ KOYMADINIZ Kİ SİZ ÇIKARASINIZ”

Avukatının ardından söz alarak reddi hakim talebini yineleyen Mehmet Baransu, “Ben daha önce ‘beni fazladan yatırdınız’ dedim, gerekçelerimi belgeleriyle anlattım. Ben 6 buçuk yıldır tutukluyum, niye tutukluyum bunu anlamaya çalışıyorum, yaptığım her şeyin arkasındayım. Hemen hemen 1 sene önce esasa ilişkin belgeler şimdi ne oldu da esasa ilişkin değil diyorsunuz? Beni boş yere 7 yıldır yatırdığınız ortaya çıkmasın diye reddediyorsunuz. O yüzden adil yargılama yok. Bu gerekçeyle reddediyorum sizi. 1 kere yaptım savunma, o da eşimden dolayı. Beni buraya siz koymadınız ki siz çıkarasınız. Allah koydu Allah çıkaracak” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, tutuklu sanık Mehmet Baransu’nun tutukluluk halinin devamına ve reddi hakim talebinin reddedilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ