Pakistan'ın Londra Büyükelçiliği önünde Kaçmaz ailesi protestosu!

Mesut Kaçmaz ve ailesi 17 gün bir odada tutulmuş...
Pakistan’dan görev yapan eğitimci Mesut Kaçmaz ve ailsinin 17 gün bir odada gözaltında tutulmasından sonra Türkiye’ye kaçırılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Pakistan’ın Londra Büyükelçili önünde Kaçmaz ailesinin kaçırılıp iade edilmesi protesto edildi. Bir daha asla! #FreedomToKacmazFamily içerikli protesto gösterisinde konuşan Gazeteci Kerim Balcı, Kaçmaz ailesine özgürlük istedi. Ailenin Pakistan’da yaşadıklarını ve Türkiye’ye götürülmelerini anlattı.

PROTESTO GÖSTERİSİNİN GÖRÜNTÜLERİ

Mesut Kaçmaz ve ailesi 17 gün bir odada tutulmuş


Mesut Kaçmaz’ı eşi ve iki çocuğuyla birlikte cumartesi günü Türkiye’ye kaçırıldı. Özel bir uçak Pakistan’a gönderilirken aile uçağa başlarına çuval geçirilerek bindirildi. Al Jazeera’da yer alan habere göre Kaçmaz ailesinin kızları İslamabad’a getirilmeden önce 17 gün boyunca bir odada tutulduklarını söyledi.Reuters ajansına konuşan PakTurk okullarının eski çalışanlarından biri, “Kızları bizi aradı, bugün sınırdışı edilmişler, anne ve babaları Ankara’da sorguya alınmış, sonra cezaevine yollanmaları bekleniyor” dedi. Reuters ajansına konuşan Pakistan hükümetinden bir yetkili de, “Türk aile bir grup güvenlik gücü tarafından gözaltına alındı. Cumartesi günü, Türk hükümetinin İslamabad’a yolladığı özel bir uçakla sınır dışı edildiler” dedi. Başka bir kaynak ise şüphelilerin gözleri bağlanarak uçağa bindirildiğini söyledi. Al Jazeera’ya konuşan Mehmet Ali isimli bir PakTürk çalışanı, “İslamabad havalimanında Türk polisine teslim edilmişler. Üzeri işaretsiz, orta büyüklükte, lüks ve boş bir uçakla götürülmüşler” diye konuştu.
AFP Ajansı’na, Kaçmaz’ın 14 ve 10 yaşlarındaki kızlarıyla telefonda konuştuğunu belirten bir kaynak, ailenin İstanbul’a vardığını, kızların yakınlarına teslim edildiğini fakat Mesut Kaçmaz ile eşinin gözaltında olduğunu söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ