'Özel uçağı ile gittiği bir gecelik ilişkilerinden haberdarım'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşı Cengiz Holding’in patronu Mehmet Cengiz’in 6 çocuğunun annesi Fatma Cengiz, kocasının evlilik dışı ilişkisinden dolayı boşanma davası açtı.


17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında teknik takibe takılan ve “Milletin a… koyacağız” şeklinde küfür etmesiyle bilinen Mehmet Cengiz’in, Y.Y., isimli kadınla evlilik dışı ilişkisinden bir çocuğu olduğu öğrenildi. Bu ilişkiye tepki gösteren Cengiz’in 30 yıllık eşi Fatma Cengiz, şiddetli geçimsizlik ve zina nedeniyle boşanma davası açtı.

Fatma Cengiz, Mehmet Cengiz’den aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL tazminat talep etti.


“ÖZEL UÇAĞI İLE BİR GECELİK İLİŞKİLERDEN HABERDARIM”

Sözcü’de yer alan habere göre İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne avukatları Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu tarafından dilekçe veren Fatma Cengiz, 30 yıllık eşi Mehmet Cengiz’in ailesine karşı manevi yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri sürdü ve eşinin iş ilişkilerinden kaynaklanan özel uçakları ile olağandışı yapmış olduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle bir gecelik veya günü birlik ilişkilerinden haberdar olduğunu belirtti.

Devletin açtığı milyar dolarlık ihaleleri kazanan AKP iktidarının en yakın işadamı Mehmet Cengiz, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT), İstanbul Havaalanı ve birçok yol projelerini hayata geçirdi. Mehmet Cengiz’in, AKP döneminde ultra lüks hayatı da dikkat dikkat çekmişti.

“MEHMET CENGİZ, EVLİLİK DIŞI İLİŞKİ YAŞADIĞI KADINA HER AY 150 BİN DOLAR ÖDÜYOR”

Mehmet Cengiz’in Y.Y., isimli kadınla yaşadığı ilişkiyi duymayan kimsenin kalmadığını ileri süren Fatma Cengiz, bu ilişkiden olan C., isimli çocuğu tanıdığını ve nüfusuna geçirdiğini belirtti.

Fatma Cengiz’in mahkemeye verdiği dilekçede, Mehmet Cengiz’in evlilik dışı ilişki yaşadığı Y.Y.’ye,  her ay 150 bin dolar aylık ödeme yaptığı, bu meblağ ile kişisel ve sağlık masraflarını, ulaşım giderleri ile evde çalışan personelin maaşını ve sosyal sorumluluklarını karşıladığı belirtildi.

Bu gerekçelerle Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL de tazminat talep ederek mahkemenin boşanmalarına karar vermesini istedi.

İstanbul Havalimanı başta olmak üzere inşaat, otoyol, köprü, tünel, enerji, sigorta, havacılık, maden, turizm, baraj, liman, metro, demir yolu, turizm tesisleri alanlarında faaliyet gösteren Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding, Türkiye’nin ilk 10 firması arasında gösteriliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ