Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı verildi

Üçüncü kez görülmeye başlanan Gezi Davası'nın ilk duruşması bugün 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Birleştirilen Gezi ve Çarşı davasında Osman Kavala'nın tutukluluğunun devamına karar verildi.

Gezi Davası’nın, Çarşı davası ile birleştirilmesinin ardından ilk duruşma bugün Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Bugün İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada Çarşı grubu ile birlikte 52 kişi hâkim karşısına çıktı. İş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı veren mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmanın 26 Kasım'da görüleceğini açıkladı.

Duruşmanın ilk celsesinde, sanık ve avukatlarının yoklaması yapıldıktan sonra, savunma avukatları usüle ilişkin itirazlarını sundular. Gezi ve Çarşı davasının müdafi avukatları söz alarak, iki davanın birleştirme kararının hukuka aykırı olduğunu savundular ve hakimden iki davayı ayırmasını talep ettiler. Mahkeme heyeti, söz konusu talebi reddetti.


Çarşı ve Gezi Davalarının birleştirilmesiyle devam eden duruşmada, savcı Edip Şahiner, mütalaasında bugünkü duruşmaya gelmeyen sanıklara dair yakalama emri verilmesine, sanıkların ek süre taleplerinin kabulüne, Osman Kavala’nın Kavala'nın suçun vasıf ve mahiyeti nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar verilmesini görüş bildirdi.

Mahkeme heyeti Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı verdi. Bir sonraki duruşma 26 Kasım'da görülecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ