Öldükten 1.5 yıl sonra göreve iade edilen Gökhan öğretmenin eşinden çarpıcı açıklamalar

15 Temmuz'dan sonra gözaltına alınan 13 gün gözaltında tutulduktan sonra hayatını kaybeden Gökhan öğretmenin eşi Mümine Açıkkollu konuştu.
RF FM'de gazeteci Yavuz Oğhan'ın programına katılan Mümine Açıkkollu 15 Temmuz sonrası yaşadıkları dayanılması zor acı olayları anlattı

Erdoğan rejimi, Gökhan öğretmeni 1,5 yıl sonra suçsuz bularak görevine iade kararı aldı.15 Temmuz sonrasında çıkarılan Olağanüstü Hal (OHAL) ile darbeyle herhangi bir ilişkisi olmamasına rağmen Hizmet Hareketi'ne üye olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Gökhan Açıkkollu'nun işkenceyle öldürülmesine tepkiler artarak devam ediyor.

Gökhan Açıkkollu'nun işkenceler sonucu öldüğünü ifade eden Mümine Açıkkollu, ellerinde çok ciddi deliller olmasına rağmen savcılığın takipsizlik verdiğini buna itiraz ettiklerini Sulh Ceza Mahkemesininn itirazı kabul ettiğini ama Temmuz ayından beri incemelenin bitmediğini söyledi.


Eşinin 23 Temmuz'da gözaltına alındığını ifade eden Açıkkollu, birinin isim vermesi sonucu eşinin gözlatına alındığını 14. gün işkenceden hayatını kaybettiğini söyledi.

Ellerinde işkence ile ilgili otopsi raporunun olduğunu söyleyen Mümine Açıkkollu boş bir dosyadan dolayı eşinin hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Eşi, Gökhan öğretmenin ifadesi alınmadan hayatını kaybettiğini söyledi.

İşte Mümine Açıkkollu'nun o açıklamaları....

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ