Okulların 21 Eylül’de açılması bekleniyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 öğretim dönemi planını açıkladı. Telafi eğitimleri 31 Ağustos'ta başlayacak 19 Eylül'e kadar sürecek. Okulların 21 Eylül 2020'de açılması bekleniyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların eylül ayında açılacağını, fakat öncesinde telafi eğitimi gerçekleştirileceğini söyledi. Buna göre telafi eğitimleri 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. Telafi eğitimi  19 Eylül 2020’ye kadar üç hafta sürecek. Bu takvime göre 21 Eylül 2020’de okulların açılması bekleniyor. Bu arada telafi eğitiminin de destekleme ve telafi eğitimleriyle yıl boyunca devam etmesi planlanıyor.

Telafi eğitimi uzaktan eğitimde kullanılan EBA TV ile öğrencilerin yeterli eğitimi alıp almadıklarını ölçmek, eksiklikler varsa bu eksikleri tamamlamak, öğrencilerin psikososyal olarak okula tekrar uyumunu sağlayıp akademik olarak da açıkları kapatmak amacını taşıdığı Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklandı. Bu doğrultuda telafi eğitimlerinin öğrenilen bilgileri yoklama şeklinde bir süreç olacağı tahmin ediliyor. Net müfredatın ise önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ