O Ses Türkiye’de Kürtçe söyledi: Türkiye halklarına selam gönderdi

O Ses Türkiye’de Hayri Kasaç isimli yarışmacı Kürtçe ’20 saniyelik’ bir ninni söyledi. Ninniyi Türkçe bilmeyen annesi için söylemek istediğini anlatan Kasaç, ardından Türkiye halklarına da selam yolladı.


O Ses Türkiye yarışmasında Hayri Kasaç isimli yarışmacı Kürtçe bir ninni söyledi. Yarışmada elenmesinin ardından veda ederken Acun Ilıcalı’dan Türkçe bilmeyen annesine Kürtçe seslenmek için izin isteyen Kasaç, “Lorî lorî” isimli ninniyi seslendirdi. Daha sonra Türkiye halklarına selam yollayan ve ailesine teşekkür eden Kasaç izleyicilerden alkış aldı. Mardinli olan Hayri Kasaç, yarışmada Keklik Gibi isimli şarkıyı seslendirdi. Kasaç’ın 12 yıldır sahne aldığı öğrenildi.
 

O Ses Türkiye programı daha önce dönem dönem hiç Kürtçe şarkı söylenmemesi nedeniyle eleştirilmişti. 2011 yılında konuyla ilgili bir açıklama yapan programın yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı, “Bizim programımız eğlence odaklı ve birçok tartışma konusu olan şeyden uzak kalması gerekiyor. Daha net, tartışmasız yarışmacılar tercih ediyoruz.” demişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ