O şehidin kardeşi terörist diye tutuklu!

Kardeş El Bab'da şehit oldu, komiser abisi "terörist" diye tutuklu.
El Bab'da, Rus Uçağı'nın TSK'nın tank komuta merkezini bombardımanı sonrası Tankçı Uzman Çavuş Mehmet Şahin "şehit" oldu. Şehidin komiser yardımcısı abisi Cuma Şahin ise "terörist" yaftasıyla 5 aydır tutuklu. Devlet bir kardeşe "şehit" diyor, diğer kardeşe ise "terörist" 

Jandarma Komutanı ve Kaymakam, şehitlik haberini vermek için gittikleri ev "terörist" dedikleri Cuma Şahin'in eviydi. 

İKİ KAHRAMAN KARDEŞ

Anne Asiye ve baba Abdurrahman Şahin, dün büyük oğullarıın evlerindeydiler ve kapılarını "devlet" çaldı. Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Adem Bora'dan oluşan devlet heyeti şehadet haberini vermek için gelmişlerdi.

Bu sırada Asiye ve Abdurrahman Şahin, 5 ay önce Bylock kullandığı gerekçesiyle "terörist" sıfatına konulan ve 5 aydır tutuklu bulunan oğulları Komiser Yardımcısı Cuma Şahin'in evindelerdi.  

Devlet heyeti, "terörist" Cuma Şahin'in kapısını çaldı. İçeri girdiler, çaylarını yudumladılar ve diğer kardeşin "şehit" olduğu haberini verdiler. 
(Şehit Uzman Çavuş Mehmet Şahin)

Cuma Şahin'e "terörist" diyen devlet, "terörist" dediği kişinin evinde, "şehit" dediği diğer kardeşin Rusya'nın bombardımanı sonucu hayatını kaybettiğini aileye haber verdi ve sonra evden ayrıldı. 
(Acı haberi alan baba Abdurrahman Şahin taziyeleri kabul ederken)


Şehit Uzman Çavuş Mehmet Şahin'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Elbistan Devlet Hastanesi morgundan, helallik alınmak üzere Karaelbistan Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Burada Şahin'in annesi Asiye ve babası Abdurrahman Şahin ve yakınları, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kalabalık konvoy eşliğinde Karaelbistan Mahallesi Bilali Habeş Camisi'ne getirilen şehit Şahin'in cenazesi, askerlerin omuzlarında katafalka konulduktan sonra Şehidin özgeçmişini okundu.

ACILI AİLE GÜÇLÜKLE AYAKTA DURABİLDİ
Şehit Uzman Çavuş Şahin'in cenazesi, İl Müftüsü Celal Sürgeç'in kıldırdığı cenaze namazının ardından silah arkadaşlarının omuzlarında Karaelbistan Mezarlığı'na defnedildi. 
Aktifhaber...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ