O fotoğrafa inceleme başlatıldı: Çakıcı’yı makamında ağırlamasını ‘ortak arkadaşları’ istemiş

Organize suç örgütü hükümlüsü Çakıcı'nın Edirne Belediye Başkanıi Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etmesi üzerine CHP'nin başlattığı incelemede, ziyaretin Çakıcı ve Gürkan'ın 'ortak arkadaşları'nın talebiyle gerçekleştiği öğrenildi.


Nisan ayındaki infaz düzenlemesi ile tahliye organize suç örgütü hükümlüsü Alaattin Çakıcı, 26 Ekim günü Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Gelen tepkilerin üzerine, CHP, ziyarete ilişkin görüntülerin paylaşılmasının ardından Recep Gürkan’dan bilgi aldı.Alaattin Çakıcı, 26 Ekim günü Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

ORTAK ARKADAŞLARI İSTEMİŞ

Edinilen bilgilere göre Gürkan, partiye görüşmenin spontan olduğunu, “Alaaddin Çakıcı’nın geçmişte cezaevinden arkadaşı olan ortak bir arkadaşlarının talebi doğrultusunda” gerçekleştiğini iletti.

Olayla ilgili inceleme başlatan CHP yönetiminin disiplin süreci dahil bütün seçenekleri değerlendirdiği bildirildi.

Gürkan, ziyareti ve Çakıcı’yla olan fotoğraflarını, “Atatürk portresi ve Belediyemiz tarafından basılan Nutuk kitabını hediye ettik” notuyla paylaştı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de cezaevinde ziyaret ettiği, “Af yasası” olarak bilinen Ceza İnfaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın Çakıcı’nın ziyaretini Facebook’taki resmi hesabından paylaşan CHP’li Recep Gürkan şunları söyledi:

“Sayın Alaattin Çakıcı, Belediyemizdeki Ulu Önderin 4 gece konakladığı Atatürk Odası’nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine Atatürk portresi ve Belediyemiz tarafından basılan Nutuk kitabını hediye ettik.”

Alaaddin Çakıcı’nın Twitter hesabından da ziyarete ilişkin şu açıklama yapılmıştı: “Alaattin Çakıcı yakın dostu olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek 1927 yılında Fransız fotoğrafçının çektiği resmin aslını Alaattin Çakıcı’ya makamında hediye etmiş, ayrıca çok yakın dostu Mustafa Altunhan’ın özel misafiri olarak birlikte Edirne Belediye Başkanını ziyaret ederken Alaattin Çakıcı’nın yakın arkadaşı Vahit Kayrıcı bu ziyarette birlikte Edirne’ye gelmiştir.”


Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, ziyareti “Sayın Çakıcı” notuyla paylaştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ